Názov článku...
Podnadpis článku...

25.07.2022 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

Trnavská brána privíta folkloristov zo Slovenska i zahraničia

Na snímke vystúpenie umeleckého súboru Lúčnica počas prvého dňa 20. ročníka medzinárodného festivalu tanca, spevu a tradičných krojov Trnavská brána v Trnave v piatok 13. apríla 2021. FOTO TASR - Lukáš Grinaj.

Trnava 24. júla (TASR) – Medzinárodný folklórny festival Trnavská brána ponúkne od 19. do 21. augusta program na viacerých miestach v Trnave. Informovalo o tom mesto. Program 21. ročníka festivalu sa uskutoční v amfiteátri, na Hlavnej ulici, radnici a na nádvorí.

"Na návštevníkov podujatia čakajú vystúpenia folklórnych súborov, krojované sprievody, tanečné divadlo, ako aj prezentácia ľudovoumeleckých výrobkov. Slávnostné otvorenie festivalu bude v piatok 19. augusta o 19.00 h v amfiteátri s programom pod názvom Otvárajte sa, trnafské brány. Divákom sa predstavia detské folklórne súbory Trnavček a Drienka, univerzitný folklórny súbor Trnafčan a Trnafská cimbalovka," uviedlo mesto.

V sobotu 20. augusta o 10.00 h sa začína na Hlavnej ulici trh ľudovoumeleckých výrobkov i krojovaný sprievod mestom. O 15.00 h štartuje program pod názvom Kdo prinde, ten bude, v ktorom sa predstavia okrem folklórnych súborov a skupín aj folklórna škola spevu a tanca. Na radnici sa začne od 15.00 h program hier pre malé i veľké deti, tvorivé dielne, divadielko a folklórna škôlka.

Na nádvorí budú od 13.00 do 19.00 h predvádzať svoje umenie remeselníci zo Slovenska a Česka. Sobotný program v amfiteátri zabezpečia o 19.00 h zahraničné súbory a od 20.30 h folklórne súbory Gymnik a Kopaničiar. V nedeľu 21. augusta o 17.00 h vystúpia v amfiteátri Spevule ze Skalice a ľudová hudba Kamarádzi ze Záhorá. Vstup na podujatie je voľný.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. - 13. august- Festival Hraného amatérskeho humoru - HAH 2022

32. ročník multižánrového festivalu. Dolná Strehová

13. august - Deň obce Kamenica

Kamenica, okres Sabinov

14. august - Ľanová nedeľa

Martin, Múzeum slovenskej dediny