Vo vodnej nádrži Palcmanská Maša je vody dostatok, naplnená je na 88 %

14.07.2022 | Košický kraj | Autor: TASR

Na snímke Palcmanská maša. Archív TASR.

Dedinky 13. júla (TASR) – Vo vodnej nádrži Palcmanská Maša je aj napriek obdobiu sucha dostatok vody. Nádrž je aktuálne naplnená na 88 percent jej celkového objemu. Pre TASR to uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák.

"Vodná stavba Palcmanská Maša je k dnešnému dňu naplnená na úrovni 784,65 metra nad morom (m. n. m.). V zmysle platného manipulačného poriadku je minimálna hladina na úrovni 769,60 m. n. m. a maximálna prevádzková hladina na úrovni 786,10 m. n. m.," priblížil Bocák. SVP aktuálne neeviduje znepokojujúcu situáciu so zníženou hladinou na žiadnej z vodných nádrží vo svojej správe.

Štátny podnik dodáva, že vodné stavby slúžia prioritne na protipovodňovú ochranu a akumulovanie vody v čase prebytku a dotovaní vodných tokov pod nimi v čase nedostatku. Vodná nádrž Palcmanská Maša bola vybudovaná na hornom toku rieky Hnilec v polovici 20. storočia. Je súčasťou vodného diela Dobšiná, ktoré bolo prvou prečerpávajúcou elektrárňou na Slovensku. Slúži i na rybolov a rekreáciu.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

30.september - Deň Paľa Bielika

Prvý ročník spomienkového podujatia v Kynceľovej

1.október - Bitka o Bratislavu 2022 - Prešporok 1620

Rekonštrukcia bitky o Bratislavu, Sad Janka Kráľa

2. október - Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Skalica, Námestie slobody