Historickú električku  v Trenčianskej Teplej prevádzkuje skupina nadšencov

11.07.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Na snímke električka v Trenčianskej Teplej Foto: Radovan Stoklasa / TASR, Trenčianska Teplá 23. 8. 2001.

Trenčianska Teplá 11. júla (TASR) – Pravidelná prevádzka historickej električky na trati medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami sa skončila pred desiatimi rokmi. Odvtedy unikátnu električku prevádzkuje nezisková organizácia. Informoval o tom Ľubomír Bobák z komunikačného oddelenia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

"Presne pred jedným desaťročím sa skončila pravidelná prevádzka dobre známej električky medzi Trenčianskymi Teplicami a Trenčianskou Teplou, o ktorú sa staral dopravca Železničná spoločnosť Slovensko. V tom období si ju do parády vzali miestni nadšenci, nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica (TREŽ). Tí sú dnes už licencovaným dopravcom," uviedol Bobák. Okrem príležitostných tematických jázd ponúka Trenčianska elektrická železnica aj pravidelnú letnú prevádzku historického vláčika, ktorá je v tomto roku predĺžená až na 4,5 mesiaca.

"Sezónu sme odštartovali už v máji a potrvá až do predposlednej septembrovej nedele. Naša vďaka patrí všetkým našim partnerom. Najväčším podporovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj," uviedol riaditeľ TREŽ Dušan Nosál s tým, že historický vláčik vyráža na koľaje každý víkend i počas sviatkov.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny