Do rozprávkovej krajiny na Liptove plánujú toto leto prilákať 20.000 ľudí

13.06.2022 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Ilustračné foto: Archív TASR.

Liptovský Mikuláš 13. júna (TASR) - Letné prázdniny sa tento rok na Liptove začnú v rozprávkovom duchu. Festival Za siedmimi horami ponúkne rodinám s deťmi takmer 40 rozprávkových príbehov v podaní 12 bábkových divadiel, tvorivé dielne a vzdelávacie aktivity. TASR o tom informovala projektová manažérka podujatia Katarína Šarafínová.

Po obmedzeniach, spôsobených pandémiou v predchádzajúcich dvoch ročníkoch, by chceli organizátori prilákať do rozprávkovej krajiny 20.000 návštevníkov a poskytnúť im stovku hodín pódiového programu. Podujatie bude od 1. do 4. júla a od 9. do 10. júla. Na rozprávkovú krajinu sa zmení sedem rôznych miest v regióne.

"Pre veľký záujem návštevníkov sme sa rozhodli zdvojnásobiť počet dní na šesť a pridať nové programové lokality. Rozprávkami to bude žiť počas prvých dvoch júlových víkendov aj v Liptovskom Mikuláši, v Maladinove, Liptovskom Hrádku, v Hrabovskej doline a v Jasnej," uviedol predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Ján Blcháč. Piate výročie festivalu prídu osláviť aj Paci Pac, Spievankovo, Sranda Banda, Sníček Hugo, Teáter Komika a kúzelník Talostan.

"Našou ambíciou je nielen zabávať, ale aj vzdelávať. Aj tento rok sme preto pre návštevníkov pripravili množstvo interaktívnej zábavy na tému ochrana prírody, života a zdravia, deti budú súťažiť vo finančnej olympiáde, naučíme ich správne si umývať zuby a športovať," objasnil riaditeľ festivalu Michal Rybanský s tým, že vstup je pre návštevníkov bezplatný. Na jednotlivých programových miestach tento rok vyrastú nové pódiá, v Jánskej doline bude návštevníkov voziť ekologický autobus.

"Chceme nielen chrániť ovzdušie, ale prostredníctvom workshopov aj učiť rodiny, ako chrániť prírodu, separovať odpad a vážiť si zdroje čistej pitnej vody," dodala Šarafínová.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom