Takmer 650 dobrovoľníkov pomôže skrášliť miesta v Nitrianskom kraji

10.06.2022 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

Na snímke kláštorný komplex na nitrianskom Zobore a Kostola sv. Jozefa (na snímke). FOTO TASR - Henrich Mišovič , 14. apríla 2016.

Nitra 10. júna (TASR) – Takmer 650 dobrovoľníkov pomôže skrášliť školy, komunitné centrá, zveľadiť lesy, parky a hrady v Nitrianskom kraji. Spoločne sa zapoja do podujatia Naše mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Desiatky dobrovoľníkov budú v Nitre pomáhať Zoborskému skrášľovaciemu spolku čistiť areál ruín Zoborského kláštora.

"Každoročne je potrebné s pomocou dobrovoľníkov upraviť areál a terén, taktiež vyčistiť okolie zarastené vegetáciou. Kláštor býva sprístupnený verejnosti sezónne, v lete sa organizujú bezplatné prehliadky a kultúrne podujatia," informoval spolok. Ďalšie tímy nadšencov budú revitalizovať verejný priestor pri Bendeho prameni. Historický prameň je zarastený náletovými krovinami a znečistený odpadkami. V Hurbanove natrú dobrovoľníci mobiliár v Zelenom Háji, v Nových Zámkoch a Topoľčanoch vyzbierajú odpadky v meste, v Šali dostanú všetky lavičky v centre mesta nový vzhľad.

V Zlatých Moravciach upravia dobrovoľníci okolie sochy partizána a pomáhať budú aj na neďalekom hrade Hrušov, kde sa pridajú k združeniu LEUSTACH pri pomocných archeologických prácach. Podujatie Naše mesto každý rok prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s cieľom viditeľne zlepšiť životné prostredie. Do 16. ročníka podujatia sa zapojilo 8820 dobrovoľníkov v 48 mestách na celom Slovensku. Spoločne pomôžu 216 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. - 13. august- Festival Hraného amatérskeho humoru - HAH 2022

32. ročník multižánrového festivalu. Dolná Strehová

13. august - Deň obce Kamenica

Kamenica, okres Sabinov

14. august - Ľanová nedeľa

Martin, Múzeum slovenskej dediny