V Košiciach sa začali súvislé opravy piatich ulíc
Investícia bude približne 4,5 milióna eur.

20.05.2022 | Košický kraj | Autor: TASR

Košice 20. mája (TASR) – So súvislými opravami viacerých ciest a priľahlých chodníkov v Košiciach začali tento týždeň. Rekonštrukciu realizuje spoločnosť Eurovia SK za 4,56 milióna eur s DPH, práce by mali byť hotové do šiestich týždňov, pričom si vyžiadajú aj čiastočné dopravné obmedzenia. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke s tým, že opravou prejdú úseky v celkovej dĺžke 5,5 milióna eur.

So stavebnými prácami začali na Jaltskej a Lomonosovovej ulici. Od budúceho týždňa budú pokračovať aj na Čermeľskej ceste a Pražskej ulici. Začiatkom júna sa začne tiež súvislá oprava úseku na Triede KVP, ktorý je dlhý 3,6 kilometra. "Motoristi a chodci sa môžu pripraviť na miestach stavebných prác na viaceré dopravné obmedzenia v podobe zníženej rýchlosti a zúženej vozovky. Na Jaltskej, Pražskej a Lomonosovovej ulici táto rekonštrukcia obmedzí aj možnosti parkovania," uvádza magistrát s tým, že vylúčené nie je ani krátkodobé zdržanie.

 "Vďaka možnosti dodávateľských úverov dokážeme naraz súvisle opraviť podstatne viac komunikácií než klasickým spôsobom. Okrem časovej nám to prinesie aj finančnú úsporu a rýchlejšie opravy ciest, ktoré už často boli v nevyhovujúcom stave," povedal primátor Jaroslav Polaček s tým, že tento rok preinvestujú desať miliónov do ich súvislých opráv, rôznych rekonštrukcií a vylepšení. Celkovo plánujú zmodernizovať komunikácie na 50 uliciach. Tieto stavebné úpravy bude mesto Košice financovať z dodávateľského úveru. So splácaním začne v januári 2023, posledná splátka je naplánovaná na záver roka 2032.

Po skončení prvej etapy opravy mesto pripravuje vypísanie verejného obstarávania na ďalšie pokračovanie tohto projektu. V pláne sú súvislé opravy ciest a chodníkov na Hronskej, Krosnianskej, Turgenevovej a Magnezitárskej ulici v odhadovanej hodnote 2,5 milióna eur. Mesto zároveň pokračuje s odstraňovaním výtlkov. Verejnosť môže na tie doposiaľ neopravené upozorniť prostredníctvom emailovej adresy vytlky@kosice.sk.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

22. – 24. marec - Spomienka na obete prvého transportu žien a dievčat zo Slovenska

Poprad, kino Tatran, Námestie sv. Egídia

24. – 25. marec - Tajovského divadelné dni

Regionálna prehliadka neprofesionálneho divadla Banská Bystrica

25. marec - 35. výročie Sviečkovej manifestácie

Slávnostné verejné zhromaždenie Bratislava, Námestie Eugena Suchoňa