TTSK oznámil budovanie novej cyklotrasy

09.05.2022 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

Ilustračné foto: Archív TASR.

Skalica 9. mája (TASR) – Počas slávnostného otvorenia Baťovho kanála poklepali zástupcovia miestnych samospráv a predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič základný kameň úseku Moravskej cyklomagistrály medzi Skalicou a Holíčom. Zmluvu ani cenu zatiaľ nezverejnili. Samospráva plánuje v najbližšom období začať s výstavbou 6,1 kilometra dlhého úseku Moravskej cyklomagistrály medzi Baťovým kanálom v Skalici a Malou vodnou elektrárňou v Holíči. Vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) zatiaľ nie je zverejnená zmluva s víťazom verejnej obchodnej súťaže.

"Zmluva so zhotoviteľom by mala byť zverejnená v najbližších dňoch," uviedol pre TASR Viskupič. Kraj už zrealizoval verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. Zúčastnili sa ho štyria uchádzači a víťazom sa stala spoločnosť z Košíc EUROVIA SK. V zápisnici zverejnenej vo vestníku nie je zverejnená vysúťažená cena. Kraj informoval, že hodnota stavebných prác by mala byť vo výške 900.000 eur.

"Zápisnica o vyhodnotení ponúk bude na portáli Úradu verejného obstarávania dostupná po zverejnení podpísanej zmluvy," informoval predseda TTSK. Samosprávny kraj doplnil, že na realizáciu projektu získal prostriedky z eurofondov. "Sme tesne pred podpisom zmluvy o nenávratný finančný príspevok. Na základe komunikácie s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR predpokladáme začiatok výstavby v priebehu júna. Úsek by mal byť hotový najneskôr do ôsmich mesiacov od začiatku výstavby,“ doplnil Viskupič.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

6. – 8. októbra - Biela noc

Košice

7. októbra - Otvorenie nového náučného chodníka v oblasti Brezovských Karpát

Prašník, Pustá Ves

8. októbra - Bardejovská burza starožitností a kuriozít 2023

Radničné námestie Bardejov