Zástupcovia z TSK si pri mohyle pripomenuli 103. výročie smrti M. R. Štefánika

04.05.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Spomienková slávnosť pri príležitosti 81.výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika sa konala 3.mája 2000 na Štefánikovej mohyle na Bradle. Foto: TASR - Peter Hudec

Brezová pod Bradlom 4. mája (TASR) – V rámci regionálnych spomienkových slávností v predvečer 103. výročia tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika si predstavitelia regiónu a aj široká verejnosť pripomenuli jedného z najvýznamnejších predstaviteľov slovenských dejín. Spomienky sa pravidelne zúčastňujú primátori a starostovia okolitých obcí, či ďalšie významné osobnosti spoločenského a cirkevného života.

"Štefánik bol človekom, ktorý v oblakoch prežil celý svoj život. Doslovne ako pilot, ale aj metaforicky s veľkým snom v srdci. Sníval o jednotnosti národa, o silnom pute, o Československu. Nezastavil sa pred žiadnou prekážkou ani žiadnymi zavretými dverami," uviedol predseda TSK Jaroslav Baška. Celoslovenská spomienková slávnosť sa uskutoční v sobotu 7. mája. Program otvorí o 15.00 h prelet Vzdušných síl Ozbrojených síl (OS) SR.

"Hostia si uctia pamiatku M. R. Štefánika položením kvetov za účasti Čestnej stráže a Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Zaznejú piesne v podaní Danubius Singers s tenorom Mykolom Erdykom, báseň i príhovory pozvaných hostí. Súčasťou spomienkových slávností budú sprievodné podujatia," informoval za mesto Brezová pod Bradlom Matúš Valihora. Ako doplnil, počas celoslovenských slávností bude premávať bezplatná autobusová doprava na Bradlo a cesta bude pre inú dopravu uzavretá. Na Bradlo je možné dostať sa aj pešo po vyznačených turistických chodníkoch či cyklochodníkoch.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny