Okružná križovatka pod Skalkou zvýši bezpečnosť dopravy v L. Hrádku

04.05.2022 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Na snímke primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Archív TASR.

Liptovský Hrádok 4. mája (TASR) – Plánovaná nová okružná križovatka pod Skalkou v Liptovskom Hrádku pomôže zvýšiť bezpečnosť dopravy v meste. Uviedol to primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Investíciu označil za jednu z kľúčových z hľadiska cestnej premávky. Samospráva sa na nej bude podieľať spolu so Žilinským samosprávnym krajom.

Tréger avizoval, že už je podpísaná zmluva s dodávateľom, no v spojitosti s investíciou je ešte nutné doriešiť isté problémy. Nárast dopravného zaťaženia sa podľa Trégera prejavuje na území celého mesta. "Dopravná situácia pod Skalkou si vyžaduje rekonštrukciu križovatky cesty II/537, III/2358, ulice Československej armády aj miestnej komunikácie ulice Hradná," priblížil primátor.

Zdôraznil, že ide o veľký objem prác. Stavba bude podľa Trégera zložitá, no postup prác je navrhnutý tak, aby nebola nutná výluka dopravy. "Doprava bude obmedzovaná a regulovaná dočasným svetelným dopravným značením. Rýchlosť premávky bude v mieste stavebných prác obmedzená na 30 kilometrov za hodinu pri usmernení do jazdných pruhov, resp. do jedného jazdného pruhu," vysvetlil primátor s tým, že ukončenie stavby je plánované pol roka po začatí výstavby. Hlavným cieľom projektu bolo dispozične vyriešiť križovatku tak, aby sa zaistilo zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky aj chodcov. Tiež zveľadiť vzhľad lokality.

.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny