V Bánovciach nad Bebravou rozmiestnia nádoby na jedlé oleje

03.05.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto: Archív TASR.

Bánovce nad Bebravou 3. mája (TASR) - Obyvatelia Bánoviec nad Bebravou budú môcť po novom odovzdať zvyšky jedlých olejov a tukov do špeciálnych nádob. S ich rozmiestňovaním začala samospráva v pondelok (2. 5.), postupne pribudnú v 30 vybraných lokalitách mesta. Informovala o tom radnica v tlačovej správe. Doposiaľ mohli Bánovčania odovzdať zvyšky jedlých olejov a tukov na zbernom dvore.

"Nádoby na zber majú obsah 120 litrov, sú šedej farby a označené nálepkou. Odvoz bude minimálne raz za mesiac," uviedla radnica. Zber zavádza mesto s cieľom vyjsť v ústrety občanom a zabezpečiť správne nakladanie s olejom, ktorý je možné ďalej spracovať a zhodnotiť.

"Veríme, že dostupnejšie nádoby na zber jedlých olejov zároveň pomôžu riešiť problém zanášania verejnej kanalizácie a domácich žúmp," podotkla radnica. Ak občania totiž podľa nej vylievajú použitý kuchynský olej do drezu alebo záchodovej misy, olej v potrubí tuhne a nabaľuje na seba ďalšie nečistoty. "Zároveň mastný tukový film spôsobuje zahnívanie a ďalšie znečistenie vody a pôdy," pripomenula samospráva.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny