Uskutočnia sa spomienkové slávnosti k 103. výročiu smrti M. R. Štefánika

02.05.2022 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Brezová pod Bradlom 2. mája (TASR) – Spomienkové slávnosti pri príležitosti 103. výročia tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika sa uskutočnia na Bradle 3. a 7. mája. TASR o tom za mesto Brezová pod Bradlom informoval Matúš Valihora.

Podujatie sa každoročne organizuje s cieľom sprítomniť odkaz národného hrdinu generála Štefánika čo najširšej verejnosti. "V predvečer výročia, 3. mája, rodáci tradične zapália na Regionálnej spomienkovej slávnosti na Mohyle M. R. Štefánika na Bradle vatry," uviedol Valihora. Celoslovenská spomienková slávnosť sa uskutoční v sobotu 7. mája. Program otvorí o 15.00 h prelet Vzdušných síl Ozbrojených síl (OS) SR.

"Hostia si uctia pamiatku M. R. Štefánika položením kvetov za účasti Čestnej stráže a Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Zaznejú piesne v podaní Danubius Singers s tenorom Mykolom Erdykom, báseň i príhovory pozvaných hostí. Súčasťou spomienkových slávností budú sprievodné podujatia," informoval Valihora. Ako doplnil, počas celoslovenských slávností bude premávať bezplatná autobusová doprava na Bradlo a cesta bude pre inú dopravu uzavretá. Na Bradlo je možné dostať sa aj pešo po vyznačených turistických chodníkoch či cyklochodníkoch.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny