Na cykloturistických trasách v ŽSK pribudne 14 servisných stojanov

27.04.2022 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Na snímke cyklisti na novootvorenom úseku cyklotrasy. V Liptovskom Mikuláši, 11. apríla 2022. FOTO TASR - Miroslava Mlynárová.

Žilina 27. apríla (TASR) - Obnova a údržba cykloturistických trás v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) bude v roku 2022 zahŕňať celkovo 314 kilometrov značených trás. Doplní sa značenie nového úseku Terchovsko-oravskej cyklomagistrály a novej trasy Nolčovo – Turany v regióne Turiec. TASR o tom informovala výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Žilinský turistický kraj (ŽTK) Iveta Chabadová.

Pripomenula, že v minulom roku pribudlo šesť nových nabíjacích stojanov pre elektrobicykle, päť cykloservisných stojanov a pre lepšiu orientáciu v teréne obnovili 280 kilometrov maľovaného značenia na 30 cykloturistických trasách.

"Ani v sezóne 2022 ŽTK nezaspí na vavrínoch. Pribudne 14 nových cykloservisných stojanov vo všetkých regiónoch ŽSK a bude pokračovať budovanie infraštruktúry a rozširovanie technickej základne pre cykloturistov," uviedla Chabadová. Súčasťou každého stojana je náradie na základnú opravu bicykla či elektrobicykla a zabudovaný elektrický kompresor s multifunkčnou hlavicou pre rôzne typy ventilov.

"Aj vďaka stojanom bude jazdenie v našom kraji stále komfortnejšie. Cykloturisti vyriešia aj drobné poruchy a neočakávané problémy pohodlne a priamo na mieste," podotkla. ŽSK patrí podľa Chabadovej s dĺžkou 3067,5 kilometra značených cykloturistických trás druhá priečka z celkového počtu kilometrov na Slovensku.

"Najhustejšia sieť značených cykloturistických trás je v okolí Terchovej, na Liptove a v Turci, no nezaostávajú ani Kysuce a Orava. Zastúpenie na celkovom počte kilometrov v kraji majú aj tri náučné cykloturistické trasy v dĺžke necelých 87 kilometrov," dodala Chabadová. ŽTK realizuje aktivity v spolupráci so Slovenským cykloklubom a s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny