Nitra začala s revitalizáciou Brezového hája
Vysadia tam stovky stromov.

26.04.2022 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

Ilustračné foto: Archív TASR

Nitra 26. apríla (TASR) – V Nitre sa v týchto dňoch začala pripravovaná revitalizácia Brezového hája. Pribudnú tam stovky nových stromov a tisícky kvetov. Momentálne už víťaz verejného obstarávania začal do parku pod Zoborom zvážať sadenice stromov.

Podľa radnice ich tam bude vysadených takmer 400. Súčasťou revitalizácie je aj výsadba približne 3000 trvaliek a 85.000 cibuľovín. „Súčasťou projektu sú aj nové dažďové záhrady na zadržiavanie vody i pestrofarebné kvitnúce lúky. Potešíme športovcov aj rodiny s deťmi. Pribudnú nové športové prvky, bežecký okruh, detské ihrisko i piknikové stoly,“ informovala radnica.

V okolí parku vyrástli v poslednom období bytové komplexy Brezový háj a Living Park. Mesto tam preto počíta so zvýšeným pohybom mladých rodín. „Z tohto dôvodu je zámerom mesta vybudovať z Brezového hája pod Zoborom atraktívny a najmä bezpečný lokálny park, ktorý bude slúžiť okolitým obyvateľom, deťom neďalekej základnej školy či študentom ubytovaným v novom študentskom domove. Na svoje si prídu aj aktívni obyvatelia, ktorí radi športujú vonku,“ uviedol magistrát.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny