V Rožňave vystavia fotografie M. Kapustu z Tatier a Slovenského krasu

26.04.2022 | Košický kraj | Autor: TASR

Na snímke fotograf Milan Kapusta. Archív TASR.

Rožňava 25. apríla (TASR) – V galérii Baníckeho múzea v Rožňave otvoria v utorok (26. 4.) výstavu oceňovaného fotografa a rodáka z Rožňavy Milana Kapustu s názvom Krásy Tatier a Slovenského krasu. TASR o tom za múzeum informovala Gabriella Badin.

Milan Kapusta sa narodil v Rožňave, bývalý banský technik sa k fotografovaniu dostal vďaka horolezectvu. Okrem Vysokých Tatier má za sebou výstupy na Špicbergoch, Pamíre, v Yosemitskom národnom parku či v Alpách.

"Ako amatérsky nadšenec fotografie získal ceny vo viacerých fotosúťažiach, od regionálnych cez celoštátne až po medzinárodné. Je nositeľom titulu Majster Zväzu slovenských fotografov," priblížila Badin. Ako prezradila, Kapustovu panorámu Tatier dostal darom aj pápež Ján Pavol II.

Kapusta je spoluautorom fotografií vo viacerých publikáciách. Za knihu Kras – Rožňava a okolie získal kolektív autorov v roku 2001 Cenu mesta Rožňava. V roku 2005 bola vydaná jeho publikácia Tatry a v roku 2016 vyšla kniha Tatry a kvety. Od roku 1994 je fotoreportérom TASR v Košiciach, kde aj žije. Vernisáž výstavy sa v galérii Baníckeho múzea v Rožňave uskutoční v utorok o 16.00 h. Výstava bude návštevníkom prístupná do 3. júna.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. - 25. septembra - Mestské trhy Poklady regiónu

Prešov, Hlavná ulica

24.september - Memoriál Romana Bencúra

Medzinárodné preteky horských služieb Jasná, Nízke Tatry

25.september - Michalský jarmok

Martin, SNM - Múzeum slovenskej dediny