Na hraniciach sa z ukrajinskej strany predlžujú kolóny čakajúcich áut

25.02.2022 | Košický kraj | Autor: TASR

Na snímke ľudia prichádzajú na územie Slovenska z Ukrajiny na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode pre peších a cyklistov Veľké Slemence - Mali Selmenci podvečer vo štvrtok 24. februára 2022. FOTO TASR - Roman Hanc.


Vyšné Nemecké 24. februára (TASR) – Čakacie doby na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom sa neustále predlžujú. Cestujúci v osobných autách smerujúci z Ukrajiny na Slovensko strávia pred hranicami aj osem hodín. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejňuje finančná správa (FS) na svojej internetovej stránke. Rezort vnútra nevylučuje, že doba čakania sa môže naďalej predlžovať, v prípade zvýšeného náporu na hraničné priechody je pripravený zvýšiť ich počet.

Čakacia doba na vstup na Slovensko sa od obedňajších hodín pre osobnú dopravu predĺžila z 300 na 480 minút. Vodiči nákladnej dopravy čakajú na vybavenie 260 minút.

Na hraničnom priechode v Ubli sa čakacia doba pre osobné vozidlá od poludnia nezmenila, FS ju naďalej avizuje na 360 minút. Aj peší tu naďalej na vstup na Slovensko čakajú 90 minút.

Bezo zmeny (45 minút) je tiež čakacia doba na hraničnom priechode pre peších vo Veľkých Slemenciach.

"Sme pripravení v prípade zvýšeného prílevu ľudí z Ukrajiny na Slovensku posilniť výkon kontroly a výkon služby na slovensko-ukrajinskej hranici a zvýšiť počet hraničných priechodov o takzvané hotspoty," informoval TASR tlačový odbor ministerstva vnútra. S cieľom registrovať a usmerňovať prichádzajúcich ľudí budú na hotspotoch policajtom pomáhať aj vojaci.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny