Odborníci z SPU budú učiť, ako sa správne starať o interiérové rastliny

23.02.2022 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

Ilustračné foto: Archív TASR.


Nitra 23. februára (TASR) – Spoznávanie interiérových rastlín ponúknu workshopy, ktoré pre verejnosť pripravuje Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre. Odborníci z SPU predstavia účastníkom rôzne rastliny i spôsoby, ako ich správne pestovať.

Pestovateľka a kurátorka zbierky orchideí v Botanickej záhrade SPU Margita Záhorská na workshope 26. februára ukáže záujemcom rôznorodý sortiment týchto okrasných kvetov. „Zároveň sa s účastníkmi podelí o svoje dlhoročné skúsenosti s ich pestovaním a starostlivosťou. Súčasťou podujatia bude aj prehliadka zbierok v skleníkoch botanickej záhrady,“ informovala SPU.

O interiérových rastlinách a ich pestovaní bude hovoriť záhradný architekt a lektor na SPU Marek Hus na workshope, ktorý sa bude v skleníkoch záhrady konať 12. marca.

„Bude hovoriť o dôležitosti spolužitia s rastlinami, o zásadách ich pestovania a umiestňovania v interiéroch. Účastníci podujatia si budú môcť vyskúšať aj vysádzanie a starostlivosť o rastliny v zbierkach botanickej záhrady,“ pripomenuli organizátori.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. október - Jablkové hodovanie v Bratislavskom kraji

9. október - Poďakovanie za úrodu - Dožinky v Liptove

Pribylina, Múzeum liptovskej dedin

9. október - Michalovská šarkaniáda

Zemplínska šírava, pláž pri Thermalpark