Výťažok z predaja horehronskej karty pôjde v prospech pamiatky - vodného mlyna

10.01.2022 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Poliak

Ilustračné foto: Mýto pod Ďumbierom. Archív TASR.


Brezno 8. januára (TASR) – Národná kultúrna pamiatka Vodný mlyn s náhonom u Čipkov v obci Predajná a farma zameraná na chov koní v Mýte pod Ďumbierom získajú tento rok výťažok z regionálnej zľavovej karty Horehronie card. Pre návštevníkov regiónu ju ponúka počas celej zimnej turistickej sezóny Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.

Zľavová karta umožňuje jej majiteľom v zimnej sezóne napríklad aj bezplatnú a ekologickú prepravu skibusmi, ktoré začínajú svoju jazdu z Brezna, z miestnej časti Mazorníkovo, a prechádzajú cez Pohanské, Mýto pod Ďumbierom, Bystrú, rekreačnú oblasť Tále až na Krupovú -Jasná Chopok juh a späť.

Ako informuje výkonná riaditeľka OOCR Petra Ridzoňová Hlásniková, skibusy premávajú počas celej zimnej sezóny cez víkendy a denne potom počas jarných prázdnin a veľkonočných sviatkov v závislosti od aktuálnych snehových podmienok. Na rázcestí v Mýte pod Ďumbierom je možné cez týždeň, ako aj cez víkend prestúpiť na prípoj smerom na Čertovicu, kde sa rovnako nachádza lyžiarske stredisko a množstvo bežkárskych tratí.  
      

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

27. mája - Otvorenie Demovej kúpieľky

Najstaršia sauna na Slovensku, Šumiac

28 -29.mája - Šaffova ostroha

Festival ľudového tanca Dlhé Klčovo

29.mája - Detská nedeľa

Múzeum slovenskej dediny v Martine