Na festivale Živé sochy vystúpi i skupina Sinela z Česka
Podnadpis článku...

27.07.2021 | Košický kraj | Autor: TASR

Mesto Spišská Nová Ves bude už tento piatok (30. 7.) a sobotu (31. 7.) hostiť festival Živé sochy. Okrem populárnych slovenských živých sôch Big Names na Spiš zavítajú aj zahraniční umelci - skupina živých sôch Sinela z Českej republiky. TASR o tom informoval z mestského úradu pracovník pre styk s médiami Tomáš Repčiak.

"Ide o zaujímavé a atraktívne podujatie hlavne pre rodiny s deťmi, pretože plní originálnym spôsobom aj edukačné poslanie. Živé sochy sú živou encyklopédiou svetových i našich dejín, približujú našu minulosť a historický odkaz vedcov, umelcov, dejateľov," uviedol primátor mesta Pavol Bečarik.

Festival Živé sochy v Spišskej Novej Vsi je opäť zaradený medzi top podujatia Košického samosprávneho kraja. Okrem hlavného programu nebude chýbať ani sprievodný program. Na námestí a v uliciach mesta návštevníci stretnú množstvo umelcov, pripravený bude aj detský program.

Festival Živé sochy vznikol v roku 2017. Vstup na podujatie je bezplatný, a takto to podľa riaditeľa a zakladateľa festivalu Radovana Michalovova aj ostane.

"Nie je ľahké niečo takéto zorganizovať, ale chceme, aby bol aj naďalej festival prístupný pre všetkých. S veľkou podporou mesta a kraja sa nám to zatiaľ darí. Teší ma, že naše pozvanie prijali významné osobnosti kultúrneho života, Matej Landl, ktorý sa v piatok predstaví aj ako živá socha. Tiež v piatok na pódiu pred redutou v rámci talkshow vystúpi svetoznámy mím Milan Sládek," priblížil Michalovov.

Festival bude prebiehať v dvoch zónach. Živé sochy sa budú striedať v priestore parku pri evanjelickom kostole. Návštevníci tam budú môcť vidieť aj pantomimické obrazy slávnych osobností.

V druhej zóne pri objekte Reduty bude na pódiu prebiehať sprievodný program. Predstaví sa kúzelník Peter Šesták, bubnová show Campana Batucada, hudobná skupina Itcho Pčelár Band, Andrea Zimányiová a kapela Funkiez. Pre deti je pripravená detská zóna Haravara a divadlo Hoki Poki.

Košický samosprávny kraj zabezpečí v piatok popoludní a v priebehu soboty mobilnú očkovaciu jednotku, ktorá bude očkovať bez registrácie vakcínou Janssen. Autobus bude pristavený pri budove Reduty vedľa komunikácie na Letnej ulici.


 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23.-26.september - Amplión - Nový kabaret & pouličné umenie

Festival Banská Štiavnica

25.september - Deň hrania na hrade Modrý Kameň

Podujatie pri príležitosti Svetového dňa hrania

25.september - Čisté hory

Upratovanie Tatranského a Pieninského národného parku