Na Zemplíne sa v jeden deň predstavia farmári aj kosci 
Prvú skupinu nájdu v Michalovciach a druhú v Nižnom Hrušove.

16.05.2018 | Košický kraj | Autor: M.Zdražilová

Prácu farmárov a koscov si budú môcť nielen Zemplínčania pozrieť počas soboty (19.5.) na dvoch miestach. Prvú skupinu nájdu v Michalovciach, tú druhú v Nižnom Hrušove vo Vranovskom okrese.

Farmársky deň sa v Michalovciach pripravuje tretí rok. "Podujatie, ktoré sa uskutoční v Parku študentov, začína ráno o 9.30 h tradičným požehnaním plodov našej zeme a techniky našich farmárov, nech sa im vydarí úroda a nech je odmenená poctivá práca," informujú organizátori. Poľnohospodári v rámci neho odprezentujú napríklad kombajny či traktory, ale aj rôzne druhy zvierat.

Pripravené sú aj kynologická revue s ukážkami rôznych plemien psov či nácvikov psovodov, ale aj jazda na koni či výstava drobnochovateľov. V kultúrnom programe vystúpia miestny folklórny súbor Jurošík, skupina Ščamba, ale aj ľudový rozprávač Ander z Košíc.

V obci Nižný Hrušov sa zas stretnú kosci z takmer celého Slovenska. Okrem domácich Zemplínčanov tam pricestujú družstvá z Považia, Horehronia, Abova, Oravy, Liptova, Šariša, Turca, ale aj hornej Nitry, aby si zmerali sily v kosení ručnou kosou. Hlavnou myšlienkou podujatia je totiž zachovať túto činnosť ako tradíciu a priblížiť ju mladej generácii.

Zemplínska ostrá kosa v Nižnom Hrušove napíše svoj deviaty ročník. Začína sa otvorením súťaže o 10.00 h na Letnej ulici. Pre verejnosť je pripravená aj celodenná prezentácia ľudových remesiel.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29