Asistované sčítanie bude na školách a na mestskom úrade v Trnave

03.05.2021 | Trnavský kraj | Autor: D.Ondrušková

Štyri základné školy, mestský úrad a jedno denné centrum sa v Trnave od pondelka (3.5.) stanú miestami, kde sa do 13. júna môžu prísť sčítať občania, ktorí tak neurobili v prvej fáze Sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021. Asistenti budú pomáhať predovšetkým digitálne vylúčeným osobám, seniorom, klientom zariadení sociálnych služieb a obyvateľom marginalizovaných komunít. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová. V Trnave sa doteraz elektronicky sčítalo 57.510 ľudí, čo predstavuje 86,57 percenta obyvateľov.

"Okrem stacionárnych miest pre verejnosť sa dve ďalšie otvoria v zariadeniach pre seniorov výlučne pre ich klientov," uviedla vedúca odboru organizačného a vnútornej správy Mestského úradu v Trnave Martina Stanová. Obyvatelia, ktorí budú mať záujem o asistované sčítanie priamo v ich domácnosti, budú môcť požiadať o pomoc mobilného asistenta priamo Štatistický úrad SR.

Asistované sčítanie možno vyhľadať na základnej škole (ZŠ) na Ulici Maxima Gorkého, Ulici Kornela Mahra, na Námestí Slovenského učeného tovarišstva, na ZŠ na Spartakovskej ulici, na mestskom úrade na Trhovej a v dennom centre v miestnej časti Modranka počas pondelkov a stried od 14.00 do 18.00 h, v utorok a štvrtok od 8.00 do 12.00 h a v piatky vždy od 10.00 do 14.00 h. "Samospráva zabezpečila e-learningové školenie pre asistentov, ktorí budú občanom k dispozícii. Asistované sčítanie potrvá šesť týždňov," doplnila Majtánová.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

13. máj - Zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta v Kremnica

15. máj - Otvorenie letnej turistickej sezóny v Skalici

Turistická a informačná kancelária mesta

15. máj - Volkswagen už 30 rokov „made in Slovakia“

Sprístupnenie výstavy STM - Múzeum dopravy Bratislava