V rómskej osade Vilčurňa zistili sedempercentnú pozitivitu
Spišskonovoveská radnica prijíma opatrenia.

04.03.2021 | Košický kraj | Autor: TASR

V rómskej osade Vilčurňa v Spišskej Novej Vsi zistili v posledných dňoch zvýšený výskyt pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. V tejto súvislosti zasadal v utorok (2. 3.) aj krízový štáb mesta, ktorý rozhodol o testovaní priamo v tejto lokalite. TASR o tom informoval pracovník pre styk s médiami Tomáš Repčiak s tým, že výsledky utorkového testovania potvrdili sedempercentnú pozitivitu.

Mesto zabezpečilo hliadkovanie príslušníkmi mestskej polície, ktorá monitoruje a reguluje pohyb obyvateľov z tejto osady. Komunitní pracovníci mesta takisto zvyšujú osvetu medzi obyvateľmi v tejto lokalite v spolupráci s asistentkou osvety zdravia z organizácie Zdravé regióny.

„Naši komunitní pracovníci trpezlivo upozorňujú na potrebu dodržiavania karantény všetkými členmi rodiny, v ktorých sa vyskytol pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. Títo obyvatelia si často neuvedomujú, že karanténu musia dodržiavať i tí, ktorí majú negatívny výsledok z testovania,“ uviedla vedúca sociálneho oddelenia mestského úradu Júlia Jančurová.

Podľa slov zástupcu primátora Dávida Demečka samospráva požiadala o pomoc aj tamojšie vedenie okresného riaditeľstva Policajného zboru, ktoré prisľúbilo podporu. Radnica v najbližších dňoch zamestná ďalších pracovníkov, ktorí budú dohliadať na dodržiavanie karantény priamo v osade.

Ďalšie testovanie obyvateľov uvedenej osady sa uskutoční počas najbližšej soboty (6. 3.). „Testovanie bude prebiehať v komunitnom centre na Potočnej ulici počas celého dňa od 8.00 do 20.00 h. Otestovať plánujeme ďalších 700 obyvateľov,“ doplnil Demečko.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci