Pre husté sneženie hlásia hasiči na východe veľa výjazdov
Pribúdajú nehody aj popadané stromy.

25.01.2021 | Košický kraj | Autor: J.Ďurašková

Husté sneženie v pondelok ráno sťažilo dopravu na cestách prešovského kraja. Hasiči od rána zasahujú na viacerých miestach. Pre TASR to potvrdilo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

"Od 6.00 h máme nespočetné množstvo výjazdov k popadaným stromom, k autám, ktoré skončili mimo cesty," priblížil operačný dôstojník s tým, že k 9.00 h malo ísť o škodové udalosti bez ujmy na zdraví obyvateľov.

Podľa jeho ďalších slov je najhoršia situácia v okresoch Vranov nad Topľou, Prešov, Humenné, Snina a v okolí vodnej nádrže Domaša.

Ako informuje na sociálnej sieti prešovské krajské policajné riaditeľstvo, ťažko prejazdné sú najmä kopce a horské priechody. "V úseku diaľnice D1 od Prešova po Hybe je do odvolania v oboch smeroch z dôvodu hustého sneženia znížená rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu," dopĺňa.

Vodiči na sociálnych sieťach upozorňujú na neprejazdný úsek medzi mestami Vranov nad Topľou a Strážske z dôvodu popadaných stromov na vozovke. Tie hlásia aj medzi Nižným Hrabovcom a Tovarným, kde je na ceste popadané aj elektrické vedenie. Kolóny sú aj medzi Humenným a Hažínom nad Laborcom, či v obci Víťazovce.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica