V Michalovciach začnú očkovať vybrané skupiny obyvateľstva
Začínajú v pondelok 18.januára.

14.01.2021 | Košický kraj | Autor: TASR

Od pondelka 18. januára začnú v nemocnici v Michalovciach, ako v jednom z vakcinačných centier stanovených ministerstvom zdravotníctva, očkovať proti ochoreniu COVID-19 určené skupiny ľudí, ktoré sa prihlásia cez národný portál na voľné kapacity v rámci dňa. "Ide o konkrétne definované zdravotnícke pozície v zmysle národnej očkovacej stratégie," informovala TASR Jana Fedáková, komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú patrí aj michalovské nemocničné zariadenie.

"Očkovanie v michalovskej nemocnici sa bude konať vo vakcinačnom centre na Duklianskej ulici," priblížila s tým, že zariadenie má na očkovanie pripravených päť ambulancií s dennou kapacitou približne 300 ľudí. Vakcinačné centrum bude v prevádzke od 9.00 do 15.30 h.

Ako Fedáková upozornila, na očkovanie je potrebné zaregistrovať sa prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk, kde je v prvej fáze aktuálne otvorené prihlasovanie pre zdravotníckych pracovníkov, osoby, ktoré profesionálne priamo alebo nepriamo zabezpečujú starostlivosť, transport a diagnostiku pacientov, zamestnancov zariadení sociálnych služieb a terénnych sociálnych pracovníkov.

Svet zdravia obstaral na očkovanie špeciálne striekačky s minimálnym takzvaným "mŕtvym priestorom", ktoré umožňujú z jednej ampulky aplikovať až šesť vakcinačných dávok.

Sieť nemocníc začala s vakcináciou zdravotníkov vo svojich 14 nemocniciach 6. januára. "Za prvé tri dni sa zaočkovalo viac ako 2800 zamestnancov. Tento týždeň by to malo byť ďalších vyše 5100," uviedla Fedáková s tým, že v michalovskej nemocnici bolo dosiaľ zaočkovaných 480 zdravotníkov.

Vakcinačnými centrami siete sú aj nemocnice v mestách Humenné a Rožňava.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov