Vo vojenskej nemocnici v Ružomberku spustili vakcináciu zamestnancov
K dispozícii máme 3900 dávok vakcíny.

11.01.2021 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku spustila v pondelok vakcináciu zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Ako prvý sa nechal zaočkovať riaditeľ nemocnice Vladimír Lengvarský.

 "K dispozícii máme 3900 dávok vakcíny. Záujem o očkovanie prejavilo takmer 600 zamestnancov," uviedol Lengvarský.

Na účely vakcinácie sú v nemocnici vyhradené priestory na prvom poschodí v budove riaditeľstva. Očkovanie širšej verejnosti bude už v novom covidovom pavilóne.

Každému zamestnancovi, ktorý prejavil záujem o očkovanie, urobia test na protilátky. "Ak u zamestnanca budú prítomné protilátky proti ochoreniu COVID-19, bude na jeho zvážení, či sa zaočkovať dá alebo nie. Zároveň pred samotnou vakcináciou urobíme každému zamestnancovi aj antigénový test, ktorý nesmie byť starší ako 24 hodín. Týmto predídeme zaočkovaniu zamestnancov, ktorí sa nachádzajú v akútnej fáze ochorenia," vysvetlila hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

V ÚVN je aktuálne hospitalizovaných 56 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19, z toho 13 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Nemocnica má k dispozícii 141 reprofilizovaných lôžok. K 11. januáru je pozitívnych na ochorenie COVID-19 dokopy 95 zamestnancov nemocnice. Takmer z 1500 zamestnancov ÚVN ochorenie prekonala už takmer jedna tretina.