Počas prvej vlny pandémie na Slovensku sa v regióne Tekov zvýšil záujem návštevníkov o absolvovanie náučných chodníkov v regióne. Podľa výkonného riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Tekov Denisa Marosyho výsledky analýzy ukázali, že na prvom mieste záujmu bol náučný chodník Čajkovské bralie, čo potvrdili aj miestni koordinátori a zástupcovia obce. „Chodník bol najnavštevovanejší za celú históriu jeho existencie,“ potvrdil Marosy.
Záujem návštevníkov regiónu sa sústredil aj na pukanské náučné chodníky o moruši čiernej a o histórii baníctva a tiež chodník po technickom diele Štamposký jarok. „Ďalšiu pozíciu obsadil náučný chodník v Horšianskej doline, kde bolo evidentne rušnejšie ako po minulé roky. Zaujímavosťou je, že severná časť Horšianskej doliny predstavuje možno dobrodružnejšiu prechádzku a stále nedotknutú prírodnú scenériu, ako aj históriu mlynárstva na riečke Sikenica,“ uviedol riaditeľ OOCR.
Rok 2020 bol a je veľmi odlišný oproti predchádzajúcim rokom. Podľa analýzy najnavštevovanejších produktov na webovej stránke Regiónu Tekov sa návštevníci zaujímajú najmä o regionálne produkty a výrobky a informujú sa o možnostiach, kde sú tieto produkty dostupné.
Na druhej priečke sa objavujú produkty súvisiace s cykloturistickými trasami a možnosťami absolvovať degustáciu regionálnych vín. „Top miesta, kde sa dostať ku kvalitným regionálnym produktom, sú trhy organizované spolkami a združeniami, ktoré sa v tejto oblasti dlhodobo angažujú. V našom regióne sa veľmi kvalitne rozbehli tri trhy, Gazdovský trh v Bátovciach, počas leta Farmárska nedeľa v bohunickom Vodnom mlyne a novinka, Vinohradnícko-remeselnícky trh v Pukanci spojený s otvorenými dvormi,“ zhodnotil Marosy. Podľa jeho slov by bolo prínosom pre región, ak by sa viac domácich pustilo do tvorby vlastných unikátnych produktov, ktoré by spoločne dokázali predať návštevníkom.