Na Bojnický zámok prišli tisíce turistov
Návštevníkov lákajú hlavne tematické prehliadky počas Valentína, festivalu duchov, Rozprávkového zámku, Bojnického svetlonosa či Vianoc

15.01.2018 | Trenčiansky kraj | Autor: Ján Lašák

Klasické prehliadky, tematické, ale i výstavy boli súčasťou vlaňajšej ponuky Slovenského národného múzea (SNM)- Múzea Bojnice. Minulý rok ho navštívilo dovedna 196.174 ľudí, informovala TASR jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková. 

Popri klasických denných i nočných prehliadkach mala vlani verejnosť na zámku v Bojniciach možnosť vzhliadnuť i tradičné inscenované podujatia.

Tematické prehliadky počas Valentína na zámku, Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel, Rozprávkového zámku, Bojnického svetlonosa na zámku či Svätého Mikuláša a Vianoc na zámku absolvovalo dovedna 49.949 ľudí. Múzeum minulý rok zrealizovalo pre svojich návštevníkov i sedem výstavných projektov.

 

               

FOTO: Inscenované prehliadky sú súčasťou nového podujatia Slovenského národného múzea (SNM)- Múzea Bojnice Všetci na zámok! Na snímke panstvo hrá šach. Foto: Archív TASR, 25. septembra 2014.

Rôznorodý program pripravilo SNM- Múzeum Bojnice aj tento rok. "Zamilovaným budú vo februári patriť špeciálne nočné prehliadky. V júni si zase pripomenieme 110. výročie úmrtia posledného šľachtického majiteľa Bojnického zámku, grófa Jána Františka Pálffyho. Medzinárodný festival duchov a strašidiel zase vstúpi koncom apríla do svojho jubilejného 25. ročníka, počas ktorého návštevníkom priblížime príbeh Vládcu času," načrtla Gordíková. 

Detským smiechom a rozprávkovými príbehmi sa komnaty zámku podľa nej naplnia v júni, a to na Medzinárodný deň detí, ako aj počas Rozprávkového zámku, jeseň zase prinesie nočné prehliadky v rámci akcie Bojnický svetlonos na zámku. "Celoročný program uzatvorí v decembri tradičné podujatie Vianoce na zámku, ktoré prinesie slávnostnú atmosféru a voňavú výzdobu," dodala.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. apríla - Senické zlaté jabĺčko

Slávnostné vyhodnotenie a otvorenie výstavy 11. ročníka výtvarnej výstavy Senica

13. apríla - Vítanie žeriavov v Sennom

CHVÚ Senianske rybníky

13. apríla - Súťaž furmanov s ťažnými koňmi

Spišský Hrušov