B. Štiavnica aačala rekonštrukciu Mládežníckej ulice
Práce by mali trvať do konca roka 2020.

07.10.2020 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

V Banskej Štiavnici sa začína v stredu rekonštrukcia cestnej komunikácie na ulici Mládežnícka, ktorá spočíva aj v obnove parkoviska lokalizovaného v blízkosti historického centra mesta. Práce prinesú výrazné dopravné obmedzenia, potrvajú do konca roka 2020 a ich dodávateľom bude spoločnosť Colas Slovakia, informovalo mesto na svojej webovej stránke.

Od stredy bude platiť úplná uzávera Mládežníckej ulice v smere od ulice Dolnej v dĺžke 180 metrov. Počas rekonštrukcie bude možné na parkovisku v lokalite známej ako „staré ihrisko“ parkovať len v súvislosti s návštevou miestnych obchodných prevádzok, a to príjazdom z Lesníckej ulice.

Mesto v súvislosti s obmedzeniami umožní náhradné bezplatné parkovanie pre osobné automobily na parkovisku na ulici Dolná. Rekonštrukciou parkovacej plochy v lokalite „staré ihrisko“ chce navýšiť počet parkovacích miest zo 75 na približne 120.

Modernizácia a rozšírenie parkovacej plochy bude spočívať aj vo vybudovaní parkovacieho systému. Od rekonštrukcie si samospráva sľubuje zlepšenie plynulosti a bezpečnosti dopravy na uvedenom úseku, prehľadnejší systém parkovania aj zvýšenie bezpečnosti chodcov.