Žilina podporí šport sumou 350.000 eur
Samospráva rozdelí financie pre viac ako 60 klubov.

19.04.2018 | Žilinský kraj | Autor: M.Jaroš

Mesto Žilina podporí v tomto roku sumou 350.000 eur 70 projektov športových klubov, ktoré sa uchádzali o dotácie z mestského rozpočtu. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Barbora Zigová.

Doplnila, že viac ako 60 klubov doručilo celkovo 77 žiadostí, pričom úspešných bolo 70 projektov. Zvyšných sedem žiadostí bolo vylúčených, pretože nevyhoveli podmienkam. "Športové dotácie možno udeliť len tým klubom, ktoré spĺňajú náležitosti športovej organizácie podľa platnej legislatívy a sú zaregistrované v Registri právnických osôb v športe," vysvetlil primátor Žiliny Igor Choma.

Ďalšími kritériami boli pôsobenie klubu na území Žiliny či vyrovnané finančné vzťahy s mestom. O podporu sa nemohli uchádzať organizácie, ktoré sú financované z mestského rozpočtu alebo sú zriadené mestom. "Úspešné športové kluby dostanú od 1250 do 14.150 eur. Výška dotácie sa odvíjala od vopred stanovených kritérií, ktoré zohľadňovali členskú základňu klubu, jeho úspechy, neolympijský a olympijský šport, spoluprácu s mestom a filantropiu, trénerskú odbornosť a kategórie," uviedla Zigová.

"Som rád, že sa nám každý rok darí pomáhať pri podpore žilinských športov prostredníctvom športových dotácií. Verím, že vyčlenených 350.000 eur využijú kluby efektívne a aj vďaka nim sa podarí kolektívnym a individuálnym športom v našom meste napredovať," uzavrel žilinský primátor.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

15. – 16.novembra - Malokarpatská vínna cesta

Otvorené pivnice a vinárstva na malokarpatskej oblasti

16.novembra - Martin si pripomína November ´89

Spomienka na obete komunizmu v Martinea

17.novembra - Prehliadka goralského folklóru

3. ročník podujatia vo Svidníku.