Minister dopravy otvoril vodácku sezónu na Baťovom kanáli
Vodná atrakcia je turistickým „ťahákom“ regiónu.

15.06.2020 | Trenčiansky kraj | Autor: P.Ivan

Na Baťovom kanáli na hranici Slovenskej a Českej republiky v sobotu oficiálne otvorili vodácku sezónu. Podľa slov ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina) sa tak môže stať táto vodná atrakcia opäť turistickým „ťahákom“ regiónu.

Ako pripomenul, plavba na Baťovom kanáli je povolená od začiatku tohto mesiaca, pre uzavreté hranice doteraz nebola možná. „Prišiel som sa sem pozrieť, aby som osobne vyjadril podporu tunajším prevádzkovateľom služieb v tom, čo robia. Verím, že sa nám spolu podarí opätovne naštartovať cestovný ruch. Som presvedčený, že dovolenka na Slovensku je dobrý nápad,“ skonštatoval minister dopravy.

Baťov kanál je vodná cesta vybudovaná reguláciou riek Morava a Radějovka. Má 53 kilometrov a vedie od Otrokovíc v Českej republike až do Skalice na slovenskom území. Myšlienku vybudovať vodnú cestu inicioval priemyselník Tomáš Baťa a po jeho smrti zrealizoval Jan Antonín Baťa v rokoch 1934 až 1938. V minulosti ju využívali na prepravu hnedého uhlia. Počas druhej svetovej vojny bol kanál poškodený. K obnoveniu vodnej dopravy tu došlo v 90. rokoch.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina