Košice chcú túto sezónu otvoriť letné kúpaliská pre verejnosť
Mesto čaká na uvoľnenie opatrení.

26.05.2020 | Košický kraj | Autor: TASR

 Letné kúpaliská chce mesto Košice túto sezónu sprístupniť aj pre verejnosť, povedal to primátor Jaroslav Polaček na pondelkovej tlačovej konferencii. Pripravujú sa na to, kedy ich na základe uvoľňovania opatrení v súvislosti s novým koronavírusom bude možné otvoriť, uviedol.

„Naším cieľom je, aby sme s prichádzajúcim letom a teplom splnili všetky podmienky a pravidlá a mohli sme kúpaliská otvoriť,“ povedal s tým, že pripravujú všetky technické náležitosti tak, aby kúpalisko na Rumanovej v Mestskom parku mohli otvoriť 19. júna a kúpalisko Červená hviezda okolo 29. júna.

Pripomenul, že posledné slovo aj podmienky, za akých budú môcť byť otvorené, bude závisieť od hlavného hygienika SR. „Ak by hlavný hygienik SR povedal, že treba počkať, budeme čakať. Pre nás je dôležité, aby sme boli technicky pripravení, keď sa povie, že ich môžeme otvoriť,“ dodal Polaček.

Ďalšie mestské kúpalisko Triton je niekoľko rokov zatvorené. Problémom je zlý technický stav, vlastnícke práva a s tým súvisiace súdne spory. Ak by ho chceli sprevádzkovať, podľa neho by na to potrebovali milióny eur. „V tomto ťažkom období, kedy nám budú chýbať desiatky miliónov eur na to, aby sme mohli v meste fungovať, je to nereálna položka,“ povedal.

V tomto roku mesto plánujú začať s avizovaným prepojením kúpaliska Červená hviezda s Mestskou krytou plavárňou. Prekrytie bazénovej časti, resp. prvá fáza by mala byť hotová na jar budúceho roka.

Mestské kúpaliská spravuje mestská spoločnosť Tepelné hospodárstvo Košice (TEHO). Ako primátor dodal, dlhodobo neprinášajú zisk a aj vlani vykázali stratu, ktorá predstavuje na jedno kúpalisko okolo 50.000 eur. Zvyšovanie vstupného v tomto ani v nasledujúcom roku nepredpokladá.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29