Rožňava stále funguje v rozpočtovom provizóriu
Zmeniť by sa to mohlo koncom mája.

19.05.2020 | Košický kraj | Autor: B.Caban

V rozpočtovom provizóriu strávila prvé mesiace aktuálneho roka samospráva mesta Rožňava. Rozpočet na rok 2020 by mestskí poslanci mohli schváliť na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ), ktoré je naplánované na koniec mája. Skutočnosť, že mesto už takmer päť mesiacov funguje v rozpočtovom provizóriu, však podľa primátora Michala Domika nespôsobila samospráve žiadne zásadné problémy.

„Všetky projekty, ktoré máme, bežia, už boli pripravené a vysúťažené. Očakávame nejaké výpadky príjmov, zhruba okolo dvoch miliónov eur, ale už sme robili opatrenia, znížili sme platy zamestnancom mestského úradu a určite nájdeme peniaze aj na to, aby sa mesto ďalej rozvíjalo,“ uviedol primátor pre TASR.

Ako na zatiaľ poslednom zasadnutí MsZ v polovici marca podotkol poslanec Ondrej Bolaček, na začiatku jeho funkčného obdobia mu bolo viackrát prízvukované, že jednou z najdôležitejších úloh MsZ je schvaľovanie rozpočtu.

„Ako občan vôbec nemám pocit, že by som nejako pociťoval tieto dopady a mesto funguje podľa mňa úplne normálne, čo hodnotím pozitívne. Ale popravde, s ohľadom na to, že mi bolo viackrát povedané, aký je tento rozpočet dôležitý, sa tomu celému čudujem,“ poznamenal Bolaček na margo neschváleného rozpočtu.

Pripomenul tiež, že v zmysle platnej legislatívy nesmú v rozpočtovom provizóriu výdavky samosprávy v každom mesiaci prekročiť jednu dvanástinu celkových výdavkov schváleného rozpočtu predchádzajúceho roka. Preto dal hlavnej kontrolórke mesta preveriť, či samospráva príslušný zákon neporušila.

„Žiadam na ďalšie zasadnutie MsZ vyčísliť, aké boli výdavky mesta za mesiace január a február. Ak boli v niektorom z nich vyššie než jedna dvanástina výdavkov minulého roka a to z dôvodu výnimiek, ktoré zákon umožňuje, tak tieto dôvody tiež menovať a vyčísliť,“ požiadal poslanec.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. júna - Rytieri na Devíne

Bratislava, hrad Devín

1. júna - Detský Slanický ostrov umenia

Námestovo, Slanická Osada, prístav č. 2

1. júna - Rozjasaný skanzen. Huncútsky deň

Svidník, skanzen