Počas Veľkej noci budú autobusy v TTSK jazdiť v sviatočnom režime
Opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

08.04.2020 | Trnavský kraj | Autor: D.Ondrušková

Autobusy mestskej i prímestskej dopravy v Trnavskom kraji budú počas veľkonočných sviatkov premávať v sviatočnom režime. Na Veľký piatok (10. 4.), v nedeľu (12. 4.) a v pondelok (13. 4.) budú spoje premávať ako v nedeľu a štátom uznaný sviatok. V sobotu (11. 4.) budú premávať ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. Počas pracovných dní majú cestujúci linky prímestskej dopravy k dispozícii ako v posilnenú sobotu. Informovala o tom riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Mestská hromadná doprava (MHD) je zabezpečovaná v súlade s opatreniami prijatými jednotlivými samosprávami. Na základe rozhodnutia mesta Trnava premáva MHD aj počas pracovných dní vo víkendovom režime. MHD v meste Piešťany je zabezpečovaná počas pracovných dní až do odvolania v obmedzenom režime ako v posilnenú sobotu. V Senici premáva MHD až do odvolania ako v sobotu.

Na základe rozhodnutia mesta Hlohovec jazdia linky v mimoriadnom režime a vybrané spoje mestskej hromadnej dopravy až do odvolania nepremávajú. Počas sviatočných dní 10. apríla, 12. a 13. apríla budú spoje premávať ako v nedeľu a sviatok. Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webovej stránke spoločnosti Arriva Trnava v sekcii cestovné poriadky.

Pre prímestskú autobusovú dopravu sa Trnavský samosprávny kraj podľa vyjadrenia predsedu Jozefa Viskupiča rozhodol nepristúpiť po rokovaní s autobusovými dopravcami k úplnému "vypnutiu" autobusových liniek. "Je potrebné brať do úvahy potreby ľudí, ktorí musia cestovať za prácou aj mimo svoj okres. V mnohých prípadoch sú to zdravotnícki zamestnanci či pracovníci zariadení sociálnych služieb. Nechceme ešte ďalšími opatreniami sťažovať situáciu našim zamestnávateľom a ich zamestnancom a ohroziť pacientov a klientov zdravotníckych či sociálnych zariadení v kraji,“ uviedol.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina