Rozšírenie novobanského závodu má priniesť približne 175 nových miest
Tristone Flowtech Slovakia plánuje rozšíriť výrobný areál.

12.02.2020 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Vodnáková

FOTO: Ilustračný záber.

Novobanský závod Tristone Flowtech Slovakia, ktorý sa zaoberá výrobou plastových súčiastok v automobilovom priemysle, plánuje rozšíriť svoj výrobný areál. Podľa zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), by malo rozšírenie prevádzky priniesť približne 175 nových pracovných miest.

Investičný zámer rieši vybudovanie skladu vstupných produktov a haly so skladovo-výrobnou funkciou v už existujúcej prevádzke spoločnosti, vybudovanie 96 nových parkovacích miest pre zamestnancov, ktoré nahradia existujúce parkovacie miesta, a tiež dobudovanie nového vjazdu pre nákladné automobily. Taktiež pribudne pri výjazde z areálu nová vrátnica.

"V prístavku výrobnej haly budú inštalované zariadenia na výrobu plastových súčiastok automobilov – vstrekolis. Celkovo bude inštalovaných 15 nových zariadení, pričom existujúce zariadenia zostanú naďalej v prevádzke," uvádza spoločnosť v predkladanom zámere s tým, že tam bude situovaných aj šesť montážnych pracovísk. Nová výrobná hala bude mať rozlohu približne 2000 štvorcových metrov.

V prevádzke spoločnosti Tristone Flowtech v súčasnosti pracuje približne 103 zamestnancov, pričom počet pracovných síl pracujúcich v pôvodnej prevádzke zostane nezmenený. Vďaka rozšíreniu vznikne v spoločnosti ďalších 175 pracovných miest v troch zmenách.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

24. – 26. mája - Svätourbanské zoborské slávnosti

Nitra, priestranstvo pri penzióne Artin

24. – 26. mája - Šaffova ostroha

prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Dlhé Klčovo

25. – 26. mája - Rytiersky festival Rotenstein

Častá, hrad Červený Kameň