Mesto Brezová pod Bradlom uzatvorilo zmluvu s rezortom obrany
Spolupráca sa týka prípravy podujatí.

21.01.2020 | Trenčiansky kraj | Autor: V.Miček

Ministerstvo obrany (MO) Slovenskej republiky podpísalo zmluvu o vzájomnej spolupráci s mestom Brezová pod Bradlom. TASR o tom informoval prednosta Mestského úradu v Brezovej pod Bradlom Ján Michálek.

Obsahom zmluvy je spolupráca partnerov, ktorá spočíva najmä v organizovaní celoštátnych spomienkových slávností pri príležitostiach výročí tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika a osláv Dňa Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Zmluvu podpísali náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko a primátor mesta Brezová pod Bradlom Jaroslav Ciran. Zmeko počas podpisu zmluvy zdôraznil, že Brezová pod Bradlom je prvým mestom, s ktorým ministerstvo podpísalo takúto zmluvu.

"S ministerstvom obrany spolupracujeme už niekoľko rokov. Je pre nás poctou a zároveň záväzkom, že sme prví, ktorí majú uzatvorenú takúto zmluvu. Budeme spolupracovať vo viacerých oblastiach ako napríklad rozvíjanie národných tradícií, vlastenectva či organizovanie kultúrnych, vzdelávacích, športových a spoločenských podujatí," uviedol Ciran.

Slovensko si pripomína Deň Ozbrojených síl SR symbolicky v deň výročia víťazstva slovenských dobrovoľníkov v bitke pri Brezovej pod Bradlom v roku 1848. Mesto je každoročne 22. septembra dejiskom osláv Dňa Ozbrojených síl SR a zároveň organizátorom celoslovenských spomienkových slávností pri príležitostiach výročí tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. február - Láska v kaštieli

Špeciálna prehliadka v kaštieli Betliar

15. február - Pezinské vínne pivnice 2020

12. ročník podujatia v historických pivničkách

15. február - Kamienska podkova v zime na saniach

15.ročník podujatia Kamienka - Dubné