V mestskej plavárni v Žiari nad Hronom začali s búracími prácami
Obnovu športového stánku chcú ukončiť v tomto roku.

17.01.2020 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Vodnáková

Ilustračné foto.

V Žiari nad Hronom začali tento týždeň s opravou ďalšieho športového stánku. Tentokrát sa mesto pustilo od obnovy mestskej plavárne. Primátor Peter Antal informoval, že začali s búracími prácami.

Tie podľa jeho slov spočívali v odstránení schodíkov na sedenie nachádzajúcich sa pri bazéne, demontáži skriniek v šatniach, odkrytí bazéna a demontáže skokanských mostíkov. "Po odkrytí bazéna uvidíme, v akom stave je nosný systém, a teda ako budú práce ďalej pokračovať. Budúci týždeň by sme chceli aplikovať prelivový žľab do priečneho a pozdĺžneho rezu," priblížil postup prác primátor.

Obnovu športového stánku chce žiarska samospráva ukončiť ešte tento rok. Termín začatia rekonštrukcie sa posunul o niekoľko mesiacov, jedným z dôvodov boli zmeny v projekte, ktorými chce mesto dosiahnuť výraznú úsporu nákladov na celú rekonštrukciu. Tú bude realizovať prostredníctvom mestských technických služieb. Na práce súvisiace s technológiami budú robiť verejné obstarávania.

Mesto chce projekt financovať z vlastných zdrojov, v rozpočte má na tento účel vyčlenených 1,2 milióna eur, 600.000 eur dostalo mesto na opravu plavárne ako sponzorský dar. Antal na poslednom vlaňajšom rokovaní mestského zastupiteľstva uviedol, že ďalšie finančné prostriedky vyčlenia v priebehu roka podľa toho, aký bude vývoj na účte mesta.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava