Ľudia pre Vianocami prichádzajú na trh po jedlo aj darčeky
Pravidelnou súčasťou programu je aj divadielko pre deti.

23.12.2019 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Pred Vianocami nakupujú ľudia na trhu potraviny i darčeky. V sobotu sa posledný raz v tomto roku koná pravidelný potravinový trh v Starej tržnici v Bratislave a veľký záujem je podľa predajcov napríklad o vianočné oblátky a trubičky.

 „Máme tri príchute, orieškové, škoricové a vanilkové, a na oblátky si ľudia na Vianoce klasicky dávajú med s cesnakom,“ hovorí predávajúca v stánku s oblátkami a trubičkami. Na trh chodí predávať aj inokedy počas roka a vtedy má v ponuke aj slané oblátky.

Okrem toho sa na potravinovom trhu dajú kúpiť sirupy, džemy, medy, bylinky, čerstvé mäso a syry, vajíčka, orechy, sladkosti, káva, víno a mnohé ďalšie veci. Tradične sa v sobotu koná tiež blší trh, na ktorom ponúkajú napríklad aj knihy a platne. Podľa predávajúcej v stánku s rôznymi drobnosťami a ozdobami viacerí ľudia pred Vianocami kupujú veci ako sponky a prívesky pre deti.

Pravidelnou súčasťou programu je aj divadielko pre deti, pričom v sobotu sa predstavilo detské marionetové Divadlo pod Hríbikom, ktoré hráva tradičné rozprávky. Počas celého dňa je k dispozícii aj detský kútik. Chute cudzích krajín možno spoznať v Komunitnej kuchyni, v ktorej varia zástupcovia zahraničných komunít žijúcich v Bratislave, a otvorený je aj keramický ateliér. Prvý trh v novom roku sa v Starej tržnici bude konať 11. januára 2020.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina