Nitra chce na Čermáni postaviť 220 nájomných bytov
Magistrát chce získať štátnu dotáciu.

16.12.2019 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

Radnica chce v Nitre na Tehelnej ulici postaviť 220 nových nájomných bytov. Zástavba má vzniknúť v pomocnom areáli Mestských služieb v časti Čermáň. Peniaze na výstavbu chce magistrát získať z dotácie ministerstva výstavby a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Ako sa uvádza v zámere projektu, cieľom je vytvoriť primerané bývanie najmä pre mladých ľudí v samostatne stojacich bytových domoch so štyrmi nadzemnými podlažiami. „Urbanistické riešenie musí maximálne využívať voľnú plochu areálu. Statickú dopravu je potrebné riešiť na teréne mimo objektov. Nespevnené plochy budú prioritne určené pre zeleň pri bytových domoch,“ konštatuje sa v materiáli, ktorý na svojom decembrovom rokovaní schválili mestskí poslanci.

Štúdia projektu je už hotová, vypracované sú aj vizualizácie domov. „Ako celok je to v poriadku, určite však bude potrebné celú prípravu a projektovanie ešte zo strany mesta pripomienkovať,“ uviedol hlavný architekt Nitry Viktor Šabík. Ako doplnil, nájomné byty na Tehelnej ulici budú riešené ako jedno-, dvoj- a trojizbové. Mesto už zorganizovalo aj verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby, s cenovou ponukou 17.970.000 eur s DPH zvíťazila firma Dynamik Real 2, s. r. o.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov