Dúbravka začala s výsadbou viac ako 100 nových stromov
Vysadia slivky, borovice, platany, ale aj paulownia či céder.

15.11.2019 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Bratislavská Dúbravka pokračuje už piatym rokom vo výsadbe stromov. Vo viacerých lokalitách vrátane areálov niekoľkých materských a základných škôl by mali pribudnúť slivky, borovice, platany, ale aj paulownia či céder. So sadením viac ako 100 stromov začala mestská časť vo štvrtok.

"Vybrané lokality sú podľa zákona vedené ako miesta náhradnej výsadby, kde miesto sadenia určujú rozhodnutia správnych orgánov. Lokality sú uvedené v zozname, ktorý musí viesť obec a musí byť schválený vlastníkom pozemku," priblížila Mária Smiešková, vedúca oddelenia životného prostredia dúbravského miestneho úradu.

Stovka nových stromov oživila verejné priestory aj v minulých rokoch. V roku 2015 ich pribudlo 20, v roku 2016 ich bolo 31, v roku 2017 pribudlo viac ako 50 a vlani ich bolo vysadených 100. Samospráva sa zároveň popri výsadbe nových stromov snaží starať aj o existujúcu zeleň. V rámci ošetrovania v roku 2018 urobil miestny úrad výchovný rez u mladých stromov, ktorý je potrebný pre správne založenie mladej koruny. Rez dospelých stromov zabezpečujú odborníci a arboristi. Tento rok ošetrila mestská časť okolo 850 stromov.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava