Nový Kostol sv. Jozefa robotníka v Budatíne konsekruje biskup T. Galis
Veľký objem prác vykonali veriaci svojpomocne.

08.11.2019 | Žilinský kraj | Autor: M.Jaroš

Nový rímskokatolícky Kostol sv. Jozefa robotníka v žilinskej mestskej časti Budatín konsekruje v sobotu 9. novembra počas svätej omše žilinský diecézny biskup Tomáš Galis. TASR o tom informoval hovorca Žilinskej rímskokatolíckej diecézy Zdeno Pupík.

Doplnil, že Budatín je v súčasnosti filiálkou farnosti Žilina-Zástranie. "Stavba kostola sa začala na jeseň 2016. Stojí na pozemku, ktorý farnosť získala odkúpením od mesta Žilina v hodnote 44.000 eur. Celkové náklady predstavujú podľa miestneho farára Mariána Záhumenského približne 430.000 eur, pričom veľký objem prác vykonali svojpomocne. Na financovaní sa podieľali najmä farníci prostredníctvom zbierok a darcovia," uviedol hovorca Žilinskej diecézy.

Kostol navrhol architekt Ľubomír Zaymus. "Hrubú stavbu realizovala firma Oravastav, stavebný dozor vykonávala firma Stavar Za, s.r.o. Autorom vitráže a mozaiky je akademický maliar Pavol Muška," dodal Pupík

"Ďakujeme Pánu Bohu, že sme mohli postaviť kostol v Budatíne na Božiu slávu a duchovné dobro veriacich. Ďakujem všetkým, najmä starým a chorým, za modlitby a obety. Ďakujem farníkom za ich prácu, všetkým dobrodincom a anonymným darcom za ich príspevky. Nech tieto a nasledujúce generácie nájdu v tomto chráme všetko to, čo nasýti ich srdce," povedal Záhumenský.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. február - Láska v kaštieli

Špeciálna prehliadka v kaštieli Betliar

15. február - Pezinské vínne pivnice 2020

12. ročník podujatia v historických pivničkách

15. február - Kamienska podkova v zime na saniach

15.ročník podujatia Kamienka - Dubné