Nové Zámky poskytnú ľuďom v núdzi príspevok na kúrenie
TASR ponúka správu aj v maďarskom jazyku.

02.10.2019 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

Mesto Nové Zámky bude opäť vyplácať príspevok na vykurovanie. Určený je pre seniorov a pre ľudí, ktorí sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii. Žiadosti o jeho vyplácanie môžu ľudia podávať na mestskom úrade už o niekoľko dní.

Ako informoval magistrát, o príspevok na vykurovanie môžu požiadať ľudia v hmotnej núdzi, ktorí majú trvalý pobyt v meste Nové Zámky. Musia zároveň preukázateľne žiť v rodinnom dome, prípadne v záhradkárskej osade v intraviláne alebo extraviláne mesta a vykurovať tuhým palivom. Na pomoc majú nárok aj poberatelia starobného, vdovského a invalidného dôchodku.

Príjem žiadateľa a spoločne posudzovaných osôb v domácnosti nesmie podľa stanovených pravidiel prekročiť dvojnásobok sumy 450 eur. „Termín podávania žiadostí na poskytnutie príspevku na vykurovanie je od 7. októbra do ukončenia vykurovacej sezóny 2019/2020. O príspevok môžu žiadať aj občania, ktorým bol príspevok poskytnutý v predchádzajúcej sezóne,“ informoval mestský úrad.

Text správy v maďarskom jazyku.

Idén is hozzájárulást kapnak tüzelő vásárlására a rászorulók Érsekújvár (Nové Zámky) önkormányzatától. Nyugdíjasok és anyagi szükséghelyzetben lévők részesülhetnek segélyben. Az érintettek a napokban benyújthatják a kérvényt a városi hivatalba.

Az önkormányzat tájékoztatása szerint az érsekújvári állandó lakhelyre bejegyzett lakosok kaphatják meg a hozzájárulást. A kérvényezőnek igazolnia kell továbbá, hogy családi házban lakik, esetleg a kiskertövezetben, a város bel- vagy külterületén, és szilárd tüzelővel fűt. Jogosultak a hozzájárulásra az öregségi, az özvegyi, illetve a rokkantsági nyugdíjból élők is, ha havi bevételük nem haladja meg a 450 eurót. „Október 7-től a fűtési szezon végéig várjuk a kérvényeket a városi hivatalban. Azok a lakosok is igényelhetik a támogatást, akik tavaly is részesültek ilyen segélyben” – közölte a városi hivatal.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

25.januára - Deň otvorených dverí

Filozofickej fakulty UK Bratislava

26.januára - Ľadová Morava

Plávanie Slovenských ľadových medveďov v rieke Morava

26.januára - Cestou necestou

Cestovateľský festival v popradskom kune Tatran