Na spanilú jazdu Spišom sa vydá šesť desiatok veteránov 
V piatok sa začína 33. ročník podujatia Tatranský veterán.

01.08.2019 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Na „spanilú jazdu“ najkrajšími kútmi Spiša sa od piatka 2. do nedele 4. augusta vydajú desiatky veteránov. Stane sa tak v rámci 33. ročníka podujatia Tatranský veterán, ktoré si podľa organizátorov získava z roka na rok viac priaznivcov z radov verejnosti i samotných účastníkov jazdy. 

„Tento rok sa do zrazu zapojilo 60 posádok, pričom každé jedno auto je jedinečné a má vlastný príbeh. Veterány prezentujú vývoj motorizmu vrátane dizajnérskej práce. Pri pohľade na tieto historické vozidlá človek často zistí, že sa pozerá na umelecké diela, ktoré často predbehli dnešnú dobu,“ uviedol Marek Môcik, prezident Tatranský veterán car club, ktorý je hlavným organizátorom podujatia. 

Zraz historických vozidiel prevedie veteránov najkrajšími kútmi Spiša, z Kežmarku, cez Spišskú Novú Ves až do Popradu. Minulý ročník podujatia sprevádzali po trase stovky divákov „Vozidlá si spravia v každom meste zastávku a výstavu pre verejnosť. Verím, že jazdu si okrem posádok vychutnajú aj návštevníci výstav, ktorí sa majú na čo tešiť,“ upozornil Môcik.

Dodal, že aj tento ročník bude prehliadkou všetkých dekád automobilovej histórie. Diváci si na výstavách tak budú môcť vychutnať raritné značky, ako Duessenberg, Auburn, Morris, De Soto, či Rolls Royce, Ferrari a Jaguar, ale aj známe americké značky ako Ford, Buick, Chevrolet, Cadillac, Chrysler. Česko-slovenskú automobilovú históriu budú reprezentovať značky Tatra, Škoda a Aero.

„Zaujímavosťou budú aj automobily zo známych filmov ako 'Ford Shelby GT500' alias 'Eleanor' z filmu 60 sekúnd, alebo 'Delorean DMC' ktorý sa objavil vo filme Návrat do budúcnosti,“ uzatvára prezident veterán klubu.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. – 2. marca - Medzinárodný klobásový festival

zabíjačkové špeciality a gazdovský trh. Sládkovičovo

1. marca – piatok Čas veľkonočný

vernisáž výstavy Žilina, Makovického dom

3. marca - Zážitkové terárium ,

Interaktívna výstava tropického hmyzu Brezno, Meštiansky dom