Poprad uvoľní z rezervy 3,4 milióna eur
V súvislosti so zvýšením bezpečnosti premávky plánuje investovať aj do kruhových objazdov.

10.03.2018 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Mesto Poprad použije v tomto roku na investičné akcie z rezervného fondu takmer 3,4 milióna eur. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) na tohto týždňovom mimoriadnom zasadnutí. Niektorí z nich navrhovali, aby sa jednotlivé projekty schvaľovali samostatne, tento návrh však neprešiel, a tak zastupiteľstvo schválilo doplnenie vecnosti použitia finančných prostriedkov z rezervy samosprávy na 36 investičných akcií ako celok.

Na výkup pozemkov na rozšírenie cintorínov tak pôjde v tomto roku 317.000 eur, mesto má v pláne vybudovať približne tisícku nových hrobových miest. „Prioritne pôjde o plochy v katastrálnom území mestskej štvrte Poprad – Veľká," uviedol pre TASR hovorca tamojšej samosprávy Marián Galajda. Ďalších takmer 170.000 eur vyčlenili na inštaláciu tepelných čerpadiel v kotolni budovy tamojšieho mestského úradu a 150.000 eur na rekonštrukciu 11 bytov a signalizačno-komunikačného systému v budove Zariadenia pre seniorov na Komenského ulici.

V súvislosti so zvýšením bezpečnosti cestnej premávky sa v tomto roku plánuje realizácia kruhovej križovatky na Kukučínovej a Rovnej ulici, ktorá si vyžiada predbežne 185.000. Ďalšia kruhová križovatka by mala vzniknúť medzi sídliskami Starý a Nový Juh pri Kauflande, pričom na projektovú dokumentáciu a realizáciu stavby vyčlenila radnica 400.000 eur. „Celková cena diela je odhadovaná na základe spracovanej štúdie na vyše 1,152 milióna eur,“ doplnil hovorca. Na pozemku v blízkosti križovatky by mala byť vybudovaná nová benzínová pumpa. V súvislosti s dopravou dôjde aj k rekonštrukcii prepojenia pre peších od ZŠ v Matejovciach za 255.000 eur. 

Zároveň mesto pristúpi k rekonštrukcii mosta na Alžbetinej ulici, na čo poslanci schválili 35.000 eur. Ďalších viac ako 600.000 eur pôjde na výstavbu športovísk v základnej škole v Matejovciach a na Komenského ulici. Zvýšiť štandard ubytovania pre ľudí bez prístrešia má rekonštrukcia objektu sociálnych služieb na Levočskej ceste za 250.000 eur a 150.000 eur vyčlenili poslanci aj na nákup kontajnerového bývania pre Rómov zo Staničnej ulice v Matejovciach, ktorí prišli o strechu nad hlavou po požiari. „Požiadaviek bolo dvakrát viac, než bolo možné dostať do plánu tohtoročných investičných aktivít,“ konštatoval Galajda.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina