Nová fontána na námestí v Kežmarku je takmer hotová 
Vodu bude čerpať zo studne zo suterénu radnice.

23.07.2019 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Nová fontána, ktorá bude súčasťou Hlavného námestia v Kežmarku, je takmer hotová. Hovorkyňa tamojšej radnice Zuzana Šlosárová TASR potvrdila, že na dokončenie potrebujú stavbári ešte pár týždňov, slávnostne ju však uvedú do prevádzky až začiatkom septembra. 

Kežmarčania i návštevníci tohto historického mesta sa fontány dočkajú po 22 rokoch. V minulosti bola umiestnená neďaleko radnice, po novom bude tesne vedľa tejto historickej budovy. Bude mať moderný ráz avšak so zreteľom na historickosť mesta. Vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku na Mestskom úrade v Kežmarku Eva Kelbelová ozrejmila, že cieľom vybudovania fontány je okrem iného eliminácia negatívnych vplyvov zmeny klímy na mestské prostredie. 

Fontána bude napojená na studňu, ktorá je v suteréne radnice. Okrem výstavby samotného vodného prvku dôjde aj k úprave celej zelenej plochy pred radnicou, pribudne tam osvetlenie, lavičky, odpadkové koše, mobilná zeleň a ďalšie prvky,“ priblížila Kelbelová a dodala, že s prácami sa začalo v polovici mája a celkové náklady sú na úrovni takmer 194.000 eur.

Výstavba je čiastočne realizovaná v rámci projektu „Spája nás voda Nowy Targ – Kežmarok“, ktorý je podporený z Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020. 
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. – 2. marca - Medzinárodný klobásový festival

zabíjačkové špeciality a gazdovský trh. Sládkovičovo

1. marca – piatok Čas veľkonočný

vernisáž výstavy Žilina, Makovického dom

3. marca - Zážitkové terárium ,

Interaktívna výstava tropického hmyzu Brezno, Meštiansky dom