Amfiteáter pri obci Dargov opravujú
Budú v ňom augustové folklórne slávnosti. 

03.07.2019 | Košický kraj | Autor: M.Holubčík

Obnovu letného amfiteátra realizuje v týchto týždňoch obec Dargov. Pódium, postavené v 90. rokoch minulého storočia, ktoré slúži na vystúpenia súborov na tradičných augustových folklórnych slávnostiach, už potrebovalo opravu.

"Na amfiteátri už chátrali a padali drevené stĺpy, preto sme pristúpili  k oprave. Robí sa betónový múr, ktorý bude obložený dreveným obkladom," priblížil pre TASR starosta obce Ján Kiš. Obnova bude podľa neho celkovo stáť okolo 7000 eur. "Požiadali sme o dotáciu Košický samosprávny kraj, ktorý nám dal 2000 eur, zvyšok budeme financovať z vlastných zdrojov," dodal starosta.

Na snímke práce na obnove miestneho letného amfiteátra realizuje v týchto týždňoch obec Dargov. Pódium, postavené v 90. rokoch  minulého storočia, ktoré slúži na vystúpenia súborov na tradičných augustových folklórnych slávnostiach, už potrebovalo opravu. V Dargove 3. júla 2019. FOTO TASR - Roman Hanc.

Práce sa začali v júni a potrvajú ešte tento mesiac. Cieľom je, aby bol amfiteáter pripravený na 23. ročník Poddargovských folklórnych slávností, ktoré sa budú konať v nedeľu 25. augusta. Aj tento rok budú spojené s populárnym varením slivkového lekváru.

Na slávnostiach vystupuje viacero folklórnych súborov z okolia vrátane domácej skupiny Dubiny, hosťom zvykne bývať aj súbor zo vzdialenejšieho regiónu alebo zahraničia. 
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany