Oficiálny portrét prezidentky SR Zuzany Čaputovej 
Autorom portrétov všetkých doterajších slovenských prezidentov je P. Neubauer.

14.06.2019 | Bratislavský kraj | Autor: Ján Lašák

Oficiálny portrét prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej je pripravený a TASR ho ponúka záujemcom.

Portrét dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku v priebehu najbližších dní a týždňov nahradí v úradoch štátnej správy, samosprávy, ako aj v spoločenských a vzdelávacích inštitúciách podobizeň novozvolenej prezidentky. Bude tiež súčasťou kancelárií veľvyslanectiev a konzulátov Slovenskej republiky.

"Fotografovanie oficiálneho portrétu prezidenta je pre TASR predovšetkým otázkou prestíže. Okrem kvalitných fotografov má agentúra aj distribučné cesty k odberateľom. Stalo sa dobrou tradíciou, že fotografovanie, tlač i distribúciu portrétu zabezpečuje práve verejnoprávna agentúra," povedal generálny riaditeľ Vladimír Puchala.

Rovnako ako všetci doterajší prezidenti Slovenskej republiky aj Zuzana Čaputová absolvovala fotografovanie na oficiálny portrét v priestoroch TASR pod taktovkou fotografa Pavla Neubauera. Dlhoročný fotoreportér TASR je autorom portrétov všetkých doterajších slovenských prezidentov.

Oficiálny portrét má identické rozmery s predošlým, 39 x 53,5 centimetra vrátane pasparty, čo umožňuje využitie existujúcich rámov. Záujemcom bude doručený poštou v ochrannom obale, pričom jeho cena vrátane poštovného a balného predstavuje 30 eur bez DPH. Viac informácií nájdu záujemcovia na www.tasr.sk alebo na adrese obchod@tasr.sk.

Portrét si môžu objednať aj elektronicky, prostredníctvom formulára na http://www.tasr.sk/portret-prezidenta.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina