Nová lávka pre cyklistov v Michalovciach
Chodci i cyklisti prejdú cez rieku Laborec bezpečnejšie.

10.06.2019 | Košický kraj | Autor: TASR

Nový most pre cyklistov aj peších cez rieku Laborec v Michalovciach, dlhý takmer 53 metrov, je súčasťou novej dvojkilometrovej cyklotrasy za viac ako 474.000 eur. Výmena starej lávky sa uskutočnila v rámci prvej etapy budovania cyklotrasy. Pre TASR to uviedla hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Činčárová.

Most spája Ulicu Jána Hollého s Partizánskou ulicou. Nachádza sa bezprostredne vedľa mosta pre autá, v blízkosti Kostolného námestia, ktoré predstavuje začiatok centra mesta. Je súčasťou projektu Centrálna mestská zóna – Biela hora. Ako Činčárová spresnila, lávka je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu, ktorého sprostredkovateľom je KSK. Päťpercentnú spoluúčasť pri jej budovaní uhradilo mesto Michalovce.

V rámci uvedeného projektu pribudla aj nová cyklotrasa s dĺžkou približne dva kilometre, ktorá povedie k novému mestskému cintorínu a lesoparku Biela hora. Nadväzuje tak na plánovanú turistickú cyklotrasu okolo Zemplínskej šíravy, ktorá je súčasťou kostrovej siete KSK Zemplínska cyklomagistrála.

Celkovo je v Michalovciach 4,36 kilometra cyklotrás. Podľa KSK chýbali cyklistické cesty prepájajúce sídliská a okrajové časti mesta s centrom a priemyselným parkom. Vďaka novým cyklistickým chodníkom sa podľa slov predsedu KSK Rastislava Trnku podarilo prepojiť sídlisko Stráňany s centrom mesta, s priemyselnou zónou a železničnou i autobusovou stanicou

"Aj týmto projektom napĺňame záväzok rozširovania cyklotrás v našom kraji. Vo výstavbe cyklistickej infraštruktúry v okolí Zemplínskej šíravy pokračujeme ďalej. Chceme vytvárať lepšie podmienky pre cykloturistov v tejto lokalite, keďže má veľký potenciál z pohľadu cestovného ruchu," uviedol. Verí, že nové cyklochodníky a lávka pomôžu rozhýbať cykloturistiku na Zemplíne.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava