Music festival Piešťany otvoria lesné rohy a Lúčnica 
Popri hudobných podujatiach sa uskutočnia aj výtvarné a fotografické výstavy.

24.05.2019 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

Music festival Piešťany (MFP) otvorí svoj 64. ročník v piatok 31. mája. Toto kultúrne podujatie, ktoré sa od svojho založenia v roku 1956 kontinuálne uskutočňuje až doteraz, otvoria úvodné fanfáry v podaní komorného zoskupenia hráčov na lesnom rohu Corni di Bratislava. Po slávnostnom otvorení bude pódium Domu umenia patriť umeleckému súboru Lúčnica. Informoval o tom predseda festivalového výboru a dramaturg MFP 2019 Marián Turner.

Festival v tomto roku rozširuje svoje podujatia aj do ďalších dvoch miest regiónu. Okrem Piešťan si festivalové koncerty vypočujú aj v Hlohovci a v Novom Meste nad Váhom. "V Empírovom divadle v Hlohovci vystúpi Slovenský komorný orchester so sólistom Ewaldom Danelom a v Novom Meste nad Váhom sa predstaví Moyzesovo kvarteto," uviedol Turner.

"Výnimočným podujatím, ktoré je bonusom pravidelne prenášaných operných titulov na veľké plátno, je v tomto roku baletná šou Veľkého divadla v Moskve. V rámci nového naštudovania si budú môcť návštevníci kina Domu umenia vychutnať najlepší baletný súbor sveta priamo z Boľšovo teatra v inscenáciách Carmen a Petruška," dodal dramaturg festivalu.

Popri hudobných podujatiach sa uskutočnia ako sprievodné festivalové podujatia aj výtvarné a fotografické výstavy. Festival potrvá do 8. júla.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci