Snem ZMOS-u v Bratislave
Na rokovaní sa zíde takmer 1300 starostov a primátorov

21.05.2019 | Bratislavský kraj | Autor: J.Gruchalák

Takmer 1300 starostov a primátorov sa zíde v Bratislave na rokovaní v poradí 30. snemu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Dvojdňové rokovanie najvyššieho orgánu ZMOS-u sa začne v stredu (22. 5.) a bude zároveň prvým snemom od minuloročných jesenných komunálnych volieb. Jeho súčasťou bude aj voľba predsedu združenia. Snem sa uskutoční za účasti ústavných činiteľov, poslancov parlamentu, členov vlády a ďalších hostí. TASR o tom informoval hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák.

 Snem bude v bratislavskej Inchebe. Začiatok prvého rokovacieho dňa je naplánovaný na 13.00 h, keď po privítaní hostí a delegátov predseda ZMOS-u Michal Sýkora predloží správu o činnosti združenia. Po tomto bode bude nasledovať vystúpenie najvyšších ústavných činiteľov a zahraničných hostí. Od 15.00 h je naplánovaná pracovná časť snemu, v ktorej sa delegáti budú venovať pracovným otázkam, plneniu priorít od minuloročného snemu, diskusii o prioritách na nadchádzajúce obdobie, vrátane voľby predsedu ZMOS-u a členov kontrolnej komisie ZMOS-u. 

"Záver prvého dňa bude tradične venovaný kultúrnemu programu. Sprievodnými podujatiami bude vyhlásenie súťaže 'Oskar bez bariér 2018', ktorá sa koná pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR, a tiež budú vyhlásené výsledky ocenenia v rámci Komunít priateľských deťom a mladým ľuďom," spresnil Kaliňák.

Druhý rokovací deň, štvrtok (23. 5.), bude pokračovať diskusia delegátov a hostí, pričom pred záverom snemu, ktorý sa očakáva o 13.00 h budú schvaľované uznesenia 30. snemu, vrátane priorít na obdobie do ďalšieho snemu. "Obidva rokovacie dni snemu včítane kultúrneho programu budú vysielané na internete. Technické riešenie umožní sledovanie naživo aj na webovej stránke ZMOS-u, a to vrátane vysielania večerného programu," podotkol Kaliňák.

ZMOS v apríli informoval, že jeho rada schválila kandidatúru dvoch primátorov a troch starostov. O pozíciu sa uchádzajú súčasný predseda a starosta obce Štrba Michal Sýkora, starostka obce Spišské Tomášovce Zuzana Nebusová, starosta obce Píla Radovan Mičunek, primátor mesta Nováky Dušan Šimka a primátor mesta Liptovsky Hrádok Branislav Tréger. "Keďže všetci uvedení kandidáti súhlasili s touto kandidatúrou, budúcim predsedom sa stane jeden z nich," spresnil Kaliňák.  

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica