Do bojnických kúpeľov prišlo vlani viac samoplatcov 
Začiatkom mája pribudla v nová turistická atrakcia.

15.05.2019 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Bojnické kúpele navštívilo vlani viac samoplatcov ako klientov, ktorí do nich prichádzajú cez zdravotnú poisťovňu. Samoplatcovia tvorili z celej ich klientely približne 55 percent. 

"Kúpele Bojnice vlani dosiahli hospodársky výsledok viac ako 3,1 milióna eur pred zdanením. Zaznamenali 215.000 prenocovaní a viac ako 26.000 ubytovaných klientov," informoval ďalej TASR predseda predstavenstva spoločnosti Slavomír Eliaš. Momentálna lôžková kapacita kúpeľov predstavuje približne 990 lôžok. 

Minulý rok spoločnosť preinvestovala približne osem miliónov eur. "V riešení je projekt Čajky, zatiaľ stále nemáme súhlas mesta Bojnice. Predostrel som aj návrh riešenia parkovania v meste Bojnice, a to prostredníctvom vybudovania parkovacieho domu na svojom pozemku. Momentálne na jeho budovanie nemáme súhlas mesta Bojnice," načrtol ďalej Eliaš. Kúpele podľa neho pracujú i na investíciách priamo vo svojom areáli, budujú rehabilitačnú časť pri liečebnom dome Lysec, ktorá zatiaľ nie je finálne dokončená. 

Začiatkom mája pribudla v Bojniciach i nová turistická atrakcia. Je ňou Kúpeľný expres. Vláčik premáva na trase od kúpaliska Čajka po vyhliadkovú vežu zatiaľ cez víkendy, spoločnosť plánuje zaviesť i mestský okruh, ktorý by mal ísť i okolo zámku. "Momentálne ho riešime, a to v nadväznosti na povolenia dotknutých orgánov štátnej správy a samosprávy," dodal predseda predstavenstva firmy.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

11.júl - Festival za Euro

Kežmarský hrad, nádvorie

11.-12.júl - Folklórne slávnosti dolnej Oravy

Tradičný jarmok - Veličná

12.júl- Včelárska a sladká nedeľa

Múzeum kysuckej dediny Vychylovka