Kremnickí poslanci rozdelili prvé tohtoročné dotácie pre šport a kultúru
V prvom kole rozdelili takmer 25.000 eur.

21.03.2019 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Vodnáková

Kremnickí poslanci rozdelili prvé tohtoročné dotácie v oblasti kultúry a športu. Celkovo dá mesto tento rok na dotácie 35.254 eur, čo je podľa Jany Bieleschovej z Mestského úradu v Kremnici rovnako ako vlani. O dotácie je možné v Kremnici žiadať v troch termínoch. 

Na dotácie v oblasti kultúry je v rozpočte vyčlenených celkom 17.377 eur. V prvom kole, v ktorom mohli záujemcovia žiadať dotácie do konca februára, prerozdelili mestskí poslanci 12.960 eur. 

Medzi úspešnými žiadateľmi sú napríklad Základná umelecká škola J. L. Bellu, Občianske združenie (OZ) Múzeum Gýča, Dychová hudba Minciar, OZ Bašta Musica, Knižnica Jána Kollára, Kremnický banícky spolok, Kremnica región – združenie turizmu, o. z. či OZ Kreatívna spoločnosť Valava. 

Na dotácie z oblasti športu je tento rok v rozpočte mesta Kremnica vyčlenených 17.877 eur. V prvom kole odklepli poslanci dotácie vo výške 11.484 eur. 

Tieto prostriedky si medzi sebou rozdelia Športový klub futbalu Kremnica, Ski klub Kremnica, Športový klub tenisu Kremnica, TJ Kremnica – stolnotenisový oddiel, TJ Kremnica – kolkáreň a kolkársky oddiel, TJ Biela stopa o. z., Mestský klub lyžiarov Kremnica, Euroloppet Slovakia, o. z., Kremnický klub zlatokopov a OZ Zasmečuj deťom zdravie. 

Okrem februárového termínu sú v Kremnici v priebehu roka ešte dva termíny uzávierky prijímania žiadostí o dotácie, a to 31. máj a 31. august.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina